Lemondott Farkas Flórián
2016.01.21. 21:58
Lemondott Farkas Flórián a kimondhatatlan nevű „Híd a munka világába” Munkaerő-szervező Országos Foglalkoztatási Szövetkezet elnöki tisztségéről.

A szövetkezet korábbi tisztségviselői a szerdai küldöttgyűlésen jelentették be lemondásukat. A szövetkezet megköszönte a korábbi tisztségviselők munkáját, majd hangsúlyozták, hogy
a szövetkezet célja továbbra is a munkaerőpiacon leghátrányosabb helyzetben lévő romák felzárkóztatásában történő közreműködés lesz, amiben számít a kormányzat és a gazdasági szereplők együttműködésére."
A szövetkezet új elnöke Berényi László lett, aki az Országos Roma Önkormányzatban (ORÖ) a Lungo Drom frakcióvezetője.
A lemondásokat több ORÖ-os képviselő is úgy értékelte, hogy "menekülnek, mint patkányok a süllyedő hajóról”, mivel a szövetkezet ellen már lassan egy éve zajlik adóhatósági nyomozás. Berényi László ugyanakkor cáfolta a vádakat.























































































