Boldogabb leszel, ha feladod ezt a 8 rossz szokást
2016.01.16. 20:58
A listát olvasva sokszor magunkra ismerhetünk. De ez nem gáz – népbetegségekről van szó, nem véletlenül hívják/hívjuk fel rájuk a figyelmet.
Az elkerülendő rossz szokások 8-as listája:
A hangulatunk befolyásolja a testtartásunk, ez logikus. De kiderült, hogy fordítva is igaz! Megkértek embereket, hogy egész nap lomhán, pontosabban leszegett fejjel, görnyedt háttal és kevés karmozgással járjanak. Az eredmény: rosszabb kedvük volt, és több negatív emlékük maradt. Szóval emeljük fel az állunkat és húzzuk ki magunkat!
Persze az Instagram és korlátlan mennyiségben tárolható digitális fényképek világában ez szentségtörésnek hat, de kutatások bebizonyították: aki folyamatosan csak fotózza a dolgokat, az utána alig emlékszik valamire is. Ne a lencsén vagy a telefonodon keresztül nézd a világot, a saját szemeddel örökítsd meg a szép képeket, az agyad meg fogja köszönni.
Kifogás mindig van, ebben sajnos sokan jók vagyunk. Pedig heti 3 edzéssel 19 százalékkal csökkenthetjük a depresszió kialakulásának valószínűségét. Sőt, minden egyes testmozgás hat százalékkal kisebbítette ezt a veszélyt. Agyunk már nagyon kicsivel is beéri: egy kis lépcsőzés, egy hosszabb séta, sokféleképpen javíthatunk életmódunkon.
Nem szabad túl komolyan venni az életet. Ha megbotlasz az utcán, nem az a jó reakció, hogy idegbajt kapsz vagy szégyenkezni kezdesz. Nevess magadon, nevess bármin, mert nincs ennél jobb gyógyír a mentális problémákra. Figyelj oda rá, hogy minden nap érjenek olyan pozitív ingerek, amelyek megnevettetnek.
Szakértők szerint az alvás mindent befolyásol. Érzelmi és értelmi képességeink, de még testünk működése is megsínyli, ha spórolni akarunk a pihenésen. Agyunk és szervezetünk az alvás során regenerálódik, így kerüli el a rendszerhibákat. Ha nem alszol eleget, sürgősen gondold végig miért lehet ez, és próbálj változtatni rajta.
Előfordulnak olyan napok, hogy egy perc nyugtod sincs a munkád, a gyereked, a partnered vagy a barátaid mellett. Pedig már néhány perc magány is nagyon sokat segíthet abban, hogy összeszedd a gondolataidat és csak magaddal foglalkozz. Órákon át egyedül ücsörögni se jó, de egész nap nem törődni a saját dolgaiddal még rosszabb.
Függetlenül attól, hogy ma már egész nap kommunikálunk, valójában egyre kevesebbet beszélgetünk egymással. Közhely, de igaz: az sms, a Facebook vagy bármelyik közösségi média csak szórakozásra jó, kapcsolattartásra nem. A virtuális kommunikáció sokkal értéktelenebb, mint a szemtől szembeni. Követők gyűjtése helyett találkozz valakivel.
Emlékszel egyáltalán arra, mikor voltál utoljára olyan helyzetben, hogy semmilyen elektronikai eszköz nem volt a közeledben? Ha még a klotyóra se mész a telefonod nélkül, az rossz jel. A kütyükből jövő rengeteg inger túlstimulálja az agyunkat, amely így nem tud eleget pihenni. Egyszer egy héten, legalább fél napra tartózkodj a kütyüktől
Mindannyian csináljunk – vagy legalább próbáljuk, több-kevesebb sikerrel. Evés közben TV, TV közben Facebook, beszélgetés közben pötyögés telefonon. Csak azt hisszük, hogy ezzel szuper hatékonyak vagyunk, a valóságban épp ellenkezőleg: felületesek vagyunk, nem figyelünk a környezetünkre, és stresszeljük az agyunkat. Arra figyeljünk, amit épp csinálunk.
(Time)