Reggel 7:59
2016.01.07. 07:59
Angela Merkel és Vlagyimir Putyin tavalyi látogatását követően egy újabb meghatározó európai vezető, a brit miniszterelnök, David Cameron érkezik Magyarországra. Cameron és Orbán Viktor találkozója mindkét félnek fontos, hiszen a brit vezető szövetségeseket gyűjt az uniós reformjavaslataihoz, amely elképzelések a magyar állásponthoz is közel állnak bizonyos kérdésekben. A tárgyalások során a két kormányfő megtárgyalhatja a szigetországban dolgozó magyarok sorsát is, akiknek érdekei mellett garantáltan kiáll majd a magyar kormányfő. David Cameron látogatása miatt komoly forgalomkorlátozásra számíthatunk Budapesten.
Hatalmas botrányt váltottak ki a legnagyobb belga kormánypárt, a flamand nacionalisták egyik vezető politikusának szavai. Liesbeth Homans annak a reményének adott hangot, hogy Belgium tíz éven belül megszűnik létezni. A flamand belügyminiszter szerint „2020 túl korai”, de öt évvel rá már igazán megszűnhetne az unió központját adó ország. A flamandok és a vallonok közötti ellentét hosszú időkre nyúlik vissza, ami miatt az ország irányítása is folyamatos gondot jelent. Brüsszel és maga Belgium is igazán kiváló jelképéül szolgál az Európai Unió jelenlegi helyzetét látva.
Kiszivárgott a lengyel médiareform törvénytervezete. A reformcsomagot a tavaly, októberi választásokat megnyerő Jog és Igazságosság szakértői készítettek. A párt politikusai még nem minősítették hivatalosnak reformterveket, de egyes források szerint már az első félévben megszavaztatnák a parlamenttel. A törvénytervezet szerint az egyes közmédiumok részvénytársaságok helyett közhasznú társaságokká alakulnának. Legfőbb feladatuk a „nemzeti hagyományok, valamint a hazafias és a humanista értékek ápolása” és „az objektív tájékoztatáshoz való hozzáférés biztosítása” lenne". Lengyelországot emiatt már most számos támadás érte Brüsszelből.