Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kétségek közt Spanyolország sorsa

Sümeghi Lóránt

2015.12.19. 15:42

Egy nappal a spanyol parlamenti választások elõtt továbbra is rendkívül bizonytalan, hogy ki kormányozhatja majd az országot.
MADRID, 15:35

Egy nappal a spanyol parlamenti választások előtt továbbra is rendkívül bizonytalan, hogy ki kormányozhatja majd az országot.

A választások utáni időszak legnagyobb kockázata egy esetleges baloldali koalíció létrejötte lenne, melyben a szocialista párt és a radikális baloldali Podemos kötne együttműködést a kormányzás érdekében. A jelenlegi miniszterelnök – aki egyben a Konzervatív Néppárt pártelnöke is – Mariano Rajoy szerint egy ilyen paktum akár végelegesen is tönkreteheti Spanyolországot.

Azonban a baloldali szocialisták egészen másként értékelik helyzetüket. Pedro Sánchez, a szocialista párt miniszterelnök-jelöltje így fogalmazott utolsó, kampányzáró beszédében, Madridban:  

Itt állunk, készen arra, hogy megnyerjük a december 20-i választásokat, mert a szocialistákra nagyobb szüksége van az országnak, mint eddig bármikor,"

Spanyolországban egyébként a megfontolás napjának nevezik a választás előtti napot, amikor az emberek átgondolhatják a kampányban látottakat és hallottakat, mielőtt másnap leadják szavazatukat. A választásokat megelőzően tartott közvélemény-kutatás alapján több mint 40 százalékuk a szavazóknak továbbra is bizonytalanként tüntette fel magát.

Azonban a domináns pártok közül csak a Podemos volt az, amely nem Madridban, hanem Valenciában zárta kampányát. Pablo Iglesias –a párt főtitkára – arról beszélt, hogy minden egyes szavazat érték, ezért el kell menni voksolni:

Készek vagyunk, hogy élére álljunk egy kormánynak."

A felmérések alapján a Konzervatív Néppárt a legesélyesebb, azonban a szakértők valószínűnek tartják, hogy a választásokon nyertes párt nem tud majd akkora fölénnyel nyerni, hogy az elég legyen egy stabil, kormányzóképes többséghez. Ebből kifolyólag együttműködési megállapodásra is sor kerülhet a parlamenti pártok között.
    

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére