Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mire volt jó Merkelék kongresszusa?

Sümeghi Lóránt

2015.12.15. 09:45

Annak ellenére, hogy a Kereszténydemokrata Unió (CDU) kongresszusán sikerült valamelyest elõre lépni a migrációval kapcsolatos ügyekben, a párt szövetségeseinek kritikái továbbra sem hatják meg a német kancellárt.
KARLSRUHE, 9:15

Annak ellenére, hogy a Kereszténydemokrata Unió (CDU) kongresszusán sikerült valamelyest előre lépni a migrációval kapcsolatos ügyekben, a párt szövetségeseinek kritikái továbbra sem hatják meg a német kancellárt.

Ebből kifolyólag a kongresszuson elfogadott dokumentumban nem szerepel Merkel menekültpolitikáját bíráló bajor testvérpárt (CSU) és a szociáldemokraták (SPD) álláspontja. Így a kormányzó párt nem áll ki amellett, hogy kijelöljék a befogadható menekültek felső létszámhatárát, és amellett sem állt ki, hogy a biztonságos országokból érkező menedékkérőket a német határnál visszafordítsák.

Továbbá a kongresszuson nem oldódott meg igazán a schengeni-övezet kérdése sem, hiszen a német gazdaság rendkívüli mértékben támaszkodik a tőke, a munkaerő és az áru szabad áramlására, így nem érdeke visszavezetni a szigorúan ellenőrzött határvédelmet.

Ezen felül még mindig nem sikerült a német kancellárnak megértenie, hogy a migránsok kollektív, kvóta alapú elosztása Európa-szerte még mindig nem egy járható út, hiszen több tagország is jelezte – köztük Magyarország is –, hogy ezt nem fogja végre hajtani. Így hiába sürgeti Németország az Európai Bizottságot a 160 ezerre tömbösített menekültek elosztására, ez bizonyosan kudarcba fog fulladni.

Változik egyáltalán valami?

Igen. A pártszervezet kongresszusán történt némi előrelépés azzal kapcsolatban, hogy a már elutasított menedékkérőket milyen gyorsított stratégia alapján telepítenék vissza. Ezen probléma kezelése érdekében egy, a menekülthullám előidézésének okait megcélzó megoldás-csomag is terítékre került.

Továbbá maga a kancellár is eljutott oda, hogy nyíltan ki merje mondani, a multikulturális ideálkép kivitelezhetetlen, és csak párhuzamos társadalmak kialakulásához vezet, amely önmagában vállalhatatlan. Merkel hangsúlyozta, hogy csökkenteni kellene az német határon keresztül érkező migránsok számát, amelyet egy közös, uniós határvédelmi projekt keretében képzelne el.

Az indítvány egy ezerfős, különleges határőrségi hivatal bevezetését foglalja magában, amely kifejezetten a migránsokra szakosodott feladatokat fog ellátni. A rend megőrzése, a gazdasági- és a menekültbevándorlók elszeparálása is a feladataik közé fog tartozni. Azonban a 28 uniós tagállam közül több ország ellenzi az indítványt, mivel tart attól, hogy elveszti a területi önrendelkezése feletti uralmát, amely így egy brüsszeli hivatal hatásköre alá fog kerülni.

Németország érezhetően változtatott a túlzott píszí hangvételén, miszerint a „nyitott kapuk” politika az egyetlen vállalható hozzáállás, amit egy európai vallhat. Azonban még mindig nagyon sok kérdéses pontot nem hajlandó a kormány észrevenni. Például, azt, hogyan veszhetett nyoma több tízezer regisztrálatlan migránsnak és milyen szerepet szán hosszú távon az EU annak a Törökországnak, aki bár jócskán kiveszi a részét a migránsok okozta válság kezelésében, azonban a megkérdőjelezhető külpolitikája miatt gyakran kellett már miatta magyarázkodni.

(MTI) 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére