A tanáraidnak jövõre jobban megy
2015.11.05. 15:50
Három körben fogják növelni a felsőoktatásban dolgozó kutatók és oktatók fizetését, először a következő év januárjától.
Balogh Zoltán miniszter ismertette a kormány előző napi döntését, miszerint 2016 januárban 15 százalékkal, 2017-ben és 2018-ban pedig 5-5 százalékkal növelik a bérüket.
A tárcavezető szerint a felsőoktatáson látszik, hogy a magyar reformok működnek.Olyannyira, hogy januárban már valóban egy komolyabb béremeléssel lehet számolni.
Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár szerint így az egyetemi tanárok bére 2015-ben 437 300 forint, ami jövő januárban 503 ezer forintra, 2017 januárjában 528 ezerre nő, és a 2018-as emeléssel eléri az 554 ezer forintot. Adjunktusok esetében a mostani 218 ezer forintos bér, 251 ezerre, majd 257 ezerre nő. A tanársegédeknél a 174 900 forint 201 ezerre majd 221 ezer forintra emelkedik. A doktoranduszok hallgatók ösztöndíja az első két évben 140 ezer forintra, majd 180 ezer forintra nő majd.
MTI, kormany.hu























































































