Az európai népességfogyásra nem megoldás a migráció
2015.11.02. 17:44
Rogán Antal, Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter szerint a brüsszeli kvótarendszer ötéves távlatban egy szegednyi ember betelepítését jelentené Magyarországra. A miniszter hétfőn az Országgyűlésben szólalt fel.
A kvóta kötelező betelepítést jelent, amit a magyar kormány jogtalannak tart, és emiatt az Európai Bírósághoz fog fordulni."
A miniszter Kósa Lajos napirend előtti felszólalására válaszolt. Kósa szerint Soros György amerikai milliárdos áll a "betelepítési kvóta" mögött. Rogán Antal válaszában kifejtette:
A kvóta azt jelenti, hogy az Európai Unió kötelező jelleggel bevándorlókat akar betelepíteni a nemzetállamokba, függetlenül attól, hogy mit gondolnak a nemzeti parlamentek, kormányok vagy az emberek.
Rogán szerint a Németországba vándorló migránsok száma az év végéig eléri az egymillió főt. A kvótarendszer logikáját követve, így Magyarországnak évente 13 200 embert kellene letelepítenie. Ha 1,2 millió emberrel számolunk, akkor a kvóta évente több mint 15 ezer ember betelepítését jelentené.
A Magyar Tudományos Akadémia kutatóintézete szerint a bevándorlás még öt éven keresztül folytatódhat. A tanulmány eredményeire, és a lehetséges családegyesítésekre utalva, Rogán kifejtette:
A képlet alapján a betelepítési kvóta egy szegednyi ember betelepítését jelenti Magyarországra öt esztendő leforgása alatt."
A magyar kormány álláspontja szerint a kötelező kvóta nem elfogadható megoldás és fennállásával a schengeni rendszer is veszélybe kerülhet. A kvótarendszer alapvetően igazságtalan. Közben egyre több országban vannak migrációellenes tüntetések, az európai polgárok idegei pattanásig feszültek. Már Ausztriában is egyre többen tiltakoznak az osztrák kormány felelőtlen lépései ellen.
Görögország a kötelező kvótákon felül továbbra sem hajlandó határvédelmi támogatást elfogadni az uniótól, se a törököktől, akik már többször felajánlották segítségüket a görög partiőrségnek. Közben a rossz idő ellenére sem enyhül a migrációs hullám. A Földközi-tengeren való átkelés egyre veszélyesebb, októberben mégis rekordszámú migráns választotta ezt az utat.
A migrációs válság még 5 évig is eltarthat. Amennyiben Szíriában nem rendeződik a helyzet, és az Iszlám Állam térnyerése folytatódik a Közel-Keleten, úgy a válság még akár öt éven túl is húzódhat. A migrációs problémákra sebtapaszként született a kvótarendszer. Az unió döntése azonban komoly demográfiai problémákat, társadalmi katasztrófákat is eredményezhet.
Európa népessége ugyanis folyamatosan csökken.
Erre válaszul Magyarország európai párbeszédet kezdeményez arról, milyen válasz adható a kontinens folyamatos népességfogyására és a demográfiai kihívásokra. Az EMMI szervezésében háromnapos nemzetközi demográfiai fórumot rendeznek Budapesten, 18 ország részvételével. A November 5-én, csütörtökön kezdődő konferenciát Orbán Viktor miniszterelnök nyitja meg, majd európai miniszterek és politikusok szólalnak fel. A konferencián videóüzenetek formájában elhangzik még Andrzej Duda lengyel köztársasági elnök, valamint Ferenc pápa üzenete is.
A konferenciát szervező Balog Zoltán, emberi erőforrások miniszter szerint
Magyarország azt az álláspontot képviseli, hogy a népességfogyásra nem megoldás a migráció, helyette belső választ kell adni, azaz erősíteni és támogatni kell a családokat. A fórum üzenete, hogy az erős nemzet alapja az erős család."
(MTI)