Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo
 

Óriáspatkányok aknavadászaton

888.hu

2015.10.12. 21:14

Egy Kambodzsában tevékenykedõ belga civilszervezet gambiai óriáspatkányokat mozgósít az aknamezõk feltérképezésére. Ezek a fel nem robbantott taposóaknák az ország területén szinte milliós nagyságrendben vannak jelen, és évente többszáz ember lesz áldozatukká.

A patkányokat nem fenyegeti veszély, részben azért, mert kikerülik a földbe ásott bombákat, de még ha rájuk is mennek, akkor is túl könnyűek ahhoz, hogy felrobbanjon a gépezet alattuk. Egy többszáz nyégyzetméteres területet képesek akár fél óra alatt megtisztítani. 

Az UNICEF jelentése szerint hozzávetőlegesen 110 millió fel nem robbant taposóakna van világszerte 64 különböző országban. Ez hozzávetőlegesen havi 800 ember halálát eredményezheti, a gyermekek pedig különösen nagy veszélyben vannak. 

A patkányok speciális kiképzésben vesznek részt azért, hogy kifejezetten a TNT "illatára" összpontosítsanak. A kézi használatú aknakereső ezzel szemben minden fémet érzékel, így sokkal kevésbé hatékony. 

A világ jelenlegi állapotát figyelembe véve minden jel arra utal, hogy szép karrier elébe néznek ezek az aknakereső hőspatkányok. 

 

OLVASTAD MÁR?

 
MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére