A Faymann utazási iroda tevékenységét be kell szüntetni!
2015.09.24. 16:20
A bajor Keresztényszociális Unió (CSU) több vezető politikusa is keményen nekiment az osztrák kancellárnak, Werner Faymann-nak.
A CSU bírálatát az váltotta ki, hogy az osztrák-bajor határnál gyakorlatilag ellenőrzés nélkül áramlanak be a migránsok Németország területére. Az osztrákok mindenféle egyeztetés nélkül buszoztatják a határhoz a migránsokat. Arra a felvetésre, hogy vélhetően maga az osztrák kancellár rendelte el a bevándorlók utaztatását, a CSU főtitkára Andreas Scheuer kemény szavakkal reagált:
a Faymann utazási iroda tevékenységét be kell szüntetni!"
Az esetről Joachim Herrmann, a bajor belügyminiszter is elmondta véleményét:
az osztrákok sokáig azt tapasztalták, hogy Németországból arról érkeznek jelzések, hogy mindenki jöhet. Most már viszont látjuk, hogy ez így nem mehet tovább Németországban."
A bajor belügyminiszter hozzátette még, hogy csak abban az esetben lehet rendezett körülményeket teremteni a határokon, ha ezekben a kérdésekben egységes magatartást tanúsít Ausztria, Németország és Magyarország is. Számos más határ menti képviselőt is felbosszantott az, hogy Ausztria tevékenysége kimerül abban, hogy a bevándorlókat élelemmel látja el, majd pedig a német határhoz szállítja őket.
Joachim Herrmann kiemelte: az osztrákoknak arról is gondoskodniuk kellene, hogy az Ausztriából Németországba közlekedő menetrend szerint járó vonatokon ne utazhassanak migránsok, akiket ráadásul nem is regisztrált az osztrák állam.
Bajor sajtójelentések szerint hiába működik a határellenőrzés, a német szövetségi rendőrség kozmetikázza, azaz meghamisítja az adatokat – írja a Münchner Merkur című lap. Ezt bizonyítja, hogy kedden a szövetségi rendőrség még azt közölte, hogy előző nap 11 ezer bevándorló érkezett a bajorokhoz, majd szerdán már csupán 2300 ember érkezéséről adtak írt.
Egy passaui rendőr pedig azt állította, hogy a szövetségiek rengeteg vonatot és buszt engednek át ellenőrzés nélkül.
Ausztria, ha úgy tetszik kettős játékot játszik migránskérdésben. Egyfelől regisztrálatlan bevándorlókat enged át Németország felé, másrészt megkezdte visszatoloncolni azokat a migránsokat, akiket már más uniós tagállamokban regisztráltak.
Eddig körülbelül 5500 migránst toloncoltak ki az országból, többségében Bulgáriába és Romániába. Ausztria a szeptember 16-a óta tartó határellenőrzést is meg akarja hosszabbítani. Az uniós jogok szerint ez csak 10 napig lehet érvénybe, azonban maximum 60 napig meghosszabbítható.
(mti, Deutsche Welle)