Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Wilkommenskultur amerikai módra

888.hu

2015.09.15. 21:32

Az Egyesült Államok 10 ezer szír menekült befogadására tett ígéretet.

A Fehérház nyilatkozata szerint az Egyesült Államok 10 ezer szír menekültet fog befogadni az október elsejével kezdődő következő költségvetési évben. A vállalás másik részeként megemelik a menekültek összlétszámának keretét is. Jelenleg évente 70 ezer menekültet fogadnak az egész világból, ezt a kvótát 100 ezer főre fogják módosítani.

A 4 millió szír menekültből eddig összesen 1500 főt fogadtak be a konfliktus kezdete óta.

Összevetésként:

Az ENSZ becslései szerint közel 60 millióra tehető a világ migránsainak száma: ebből 38,2 millióan belső menekültek, a hazájukon belül kényszerültek otthonuk elhagyására, 19,5 millióan menekültek és 1,8 millióan várnak menedék-kérelmük elbírálására.

A hat legnagyobb befogadó ország: Törökország (1,6 millió fő), Pakisztán (1,5 millió), Libanon (1,1 millió), Irán (982 ezer) és Jordánia (654 ezer).

Ezekhez a számokhoz viszonyítva igazán nagyvonalú gesztus Obamáéktól, hogy 30 ezer fővel több menekültet fogadnak be.

És mennyibe kerül nekik egy szíriai menekült letelepítése?

A The Atlantic számításai szerint: 15,714 dollárba.

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére