AZ USA-ban se kér mindenki a bevándorlókból
2015.11.16. 10:14
A péntek éjjeli párizsi merényletek után nem csak az Európai Unió országainak vezetőiben ébredtek kétséget afelől, hogy migránsokat fogadjanak országukba. Az amerikai republikánusok a több mint 120 emberéletet követelő támadássorozat után még komolyabban támadás alá vették a Fehér Ház tervét, hogy 10 000 szíriai bevándorlót telepítsen az Egyesült Államok területére.
A párizsi támadások után Alabama kormányzója, Robert Bentley és Michigan kormányzója, Rick Snyder kijelentették: államukba nem kívánnak újabb migránsokat befogadni. Bentley aggodalmaihoz a képviselőház nemzetbiztonsági bizottságának elnöke, Michael McCaul is csatlakozott.
I will not stand complicit to a policy that places the citizens of Alabama in harm’s way. We refuse Syrian refugees. https://t.co/HTpflJUiPc
— Gov. Robert Bentley (@GovernorBentley) November 16, 2015
A szíriai migránsok mellett az USA-ban maga a bevándorlás kérdése is központi helyet fog elfoglalni a 2016-os elnökválasztási kampányban – nyilatkozta Frank Luntz közvélemény – kutató.
Ennek jelei már most is megjelentek: a republikánusok két vezetőjelöltje – Donald Trump és Ben Carson – meg is kezdték az offenzívájukat a szír betelepítések, és a még elnöki hivatalban lévő Barack Obama ellen.
Ben Carson szerint óriási hiba lenne, ha az Egyesült Államok a Közel-Keletről engedne be menekülteket a területére.
Miért ne szivároghatnának közéjük (terroristák), akik ideológiai ellentétben állnak velünk?
Ilyen körülmények közt idehozni őket az értelem hiányát jelentené"
– jelentette ki Carson.
A Donald Trump még ennél is tovább ment, és egyenesen őrültségnek nevezte Obama elnök bevándorlási terveit. Az ingatlanmágnás politikus az elnökségért folytatott kampányában már többször is beígérte, hogy amennyiben ő kerül a hatalomba,
Az amerikai aggályokat tovább erősíti, hogy az amerikai titkosszolgálat (FBI) vezetője, James Comey nem rég számolt be a Kongresszus előtt arról, hogy már az Iraki migránsok átvilágítása is nehézkesen ment, de a vizsgálatok elvégzése még nehezebb a szír érkezők ügyében.
Az így megszerzett információkra támaszkodhatunk egyedül, azonban, ha valakiről nincs adatunk az nem kerül a látómezőnkbe és ez nagyon nagy kihívást jelent"
– magyarázta az FBI vezetője.