Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mi lesz veled, Európa?

2015.11.06. 06:30

Európa 2015

2017-ig biztosan nem csökken a menekültáradat, az Unió úgy számol, hogy év végéig 3 millió migráns érkezhet Európába.

Európa országai azonban a megoldás megtalálása helyett, még mindig elbeszélnek egymás mellett:

Ausztria

Az osztrák belügyminiszter csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy a fő gondot Németország okozta, mert olyan üzeneteket küldött a bevándorlóknak, hogy mindenkit szívesen látunk.

Az osztrákok azonban inkább megállítanák a határaikon a bevándorlókat. De azt még nem tudják, hogyan. A kormányban is egymás ellen beszélnek.

Az osztrák belügyminiszter kerítést építene, míg a védelmi miniszter csütörtökön bejelentette, hogy várakozási zónákat alakítanának ki a határon, ahol megterveznék már a továbbutazásukat is. Szerinte ez olcsóbb megoldás a kerítésépítésnél. Indoklása szerint erre azért van szükség, mert jelenleg nem tudják megoldani, hogy a határon várakozókat rendezett formában ellássák, majd továbbutaztassák.

A gyors megoldásokra szükség is van, ugyanis csütörtök este újra hatalmas tömeg zsúfolódott össze a szlovén-osztrák határon. A bevándorlók – az MTI tudósítója szerint - már szinte egy kis város alakítottak ki Spielfeldben, a semmi közepén, ahol nem ritkák az összetűzések sem.

Salzburg már megtelt.

Salzburg városa ismét megtelt migránsokkal, csütörtök délután 3200-an vártak arra, hogy továbbutazhassanak Németország felé.

Németország

A németek nem értenek egyet az osztrák védelmi miniszterrel. Németországban tranzitzónák helyett regisztrációs központokat állítanának fel.

A német kormányon belül is vita vanA CDU/CSU konzervatív pártszövetségnek ugyanis nem sikerült elfogadtatni az SPD-vel a tranzitzónák felállítását célzó javaslatát, ehelyett regisztriációs központokat alakíthatnak majd ki.

Azt már a német kormány is látja, hogy minél gyorsabban megoldás kell, ugyanis Németországban csaknem 760 ezer menedékkérőt regisztráltak az idén október végéig. Ez jóval meghaladja a német belügyminisztérium előzetes várakozásait. Úgy számoltak, hogy idén összesen 800 ezer ember érkezik hozzájuk, azonban ezt a számot már át is léphették, ugyanis még számos migránst nem sikerült regisztrálni sem.

Hogy ezen adatok hatására, vagy sem, de Angela Merkel úgy tűnik, kezdi belátni, hogy valamiben hibázott a stratégiája. Ezt persze nem jelentette ki, inkább a dublini rendszerre fogta az egészet. Szerinte aránytalan, hogy az Unió határországai látják el a teljes védelmet, míg a többiek csak élvezik az EU előnyeit.

Szlovénia

A fentiek fényében a szlovén vezetés úgy látja, hogy mivel az Unió nem talál megoldást, nemzetállami szinten kell, hogy cselekedjenek. Borut Pahor szerint

Ez a szuverén Szlovénia joga és kötelessége."

A szlovénok hozzávetőlegesen meghatároznák, hogy hány migránst tudnak befogadni, miközben azt is figyelnék, hogy hány embert tudnak továbbengedni Ausztriába és Németországba, az ott meghúzott kvóták alapján. Eszerint engednék át a horvát-szlovén határon a migránsokat. Így előznék meg, hogy a bevándorlók Szlovéniában ragadjanak.

A terv szerint a szlovén kormány emellett bővítené a rendőrség és a katonaság anyagi kereteit is.

Svédország

A világon eddig is a svédek költötték a legtöbb pénzt a migránsokra, jövőre azonban tovább emelhetik az összeget. 2015-ben 4,25 milliárd eurós keretük 20%-át áldozták a menekültekre, 2016-ban a 60%-át akarják.

A svéd jóléti bevándorlóbarát politika eddig is 'nagy sikert' aratott, mostanra ugyanis elérték a befogadóképességük határait. Svédország ugyanis nem tud a migránsoknak több szállást biztosítani – jelentette be a svéd bevándorlásügyi miniszter csütörtökön. A svéd táborok megteltek, így aki mégis Svédország határaihoz érkezik, annak döntenie kell, hogy magának intéz szállást, vagy visszamegy Dániába vagy Németországba.

Spanyolország

Több mint ötszáz bevándorlót mentettek ki a spanyolok Líbia partjainál csütörtökön.

A migránsok egy fatutajon próbáltak eljutni Európába. Végül a hatóságok segítségével sikerült is, a hat órás mentőakció után a 442 férfit, 40 nőt és 35 gyermeket az olaszországi Lampedusa szigetén tették ki.

Magyarország 

A kerítés működik.A határt őrző katonákat pedig anyagi elismerésben részesítené a honvédelmi tárca. Simicskó István honvédelmi miniszter 171 millió forintot osztana szét pluszban a határon szolgálatot teljesítő katonáknak.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére