Viktor beszélt
2015.10.22. 17:14
Nagy bajban vagyunk. A veszély léptéke és mértéke messze meghaladja a várakozásainkat.
Ez nem egy menekültválság. Ez egy irányítatlan és szabályozatlan népvándorlás, amely megingathat kormányokat, országokat és egész Európát is. Ezért erős és egyértelmű választ kell rá adni, nyílt és őszinte választ.
Európa nincs abban az állapotban, hogy mindenkit befogadjon, aki egy jobb életre vágyik.
Erkölcsi felelősségünk van, de nem válhatunk ennek áldozatává. Szívből együtt érzünk az országaik rossz kormányzása, a helytelen nemzetközi politika miatt otthonukat elhagyni kényszerülő emberekkel. De ezek az emberek a hibás európai politika áldozatai is, hiszen olyan elvárásokkal érkeznek ide, amelyeket lehetetlen valóra váltani. A nemzetközi jog amúgy sem kínálja fel a menedékkérőnek, hogy szabadon válasszák meg a befogadó országukat.
Erkölcsi felelősségünk, hogy ezeknek az embereknek visszaadjuk az otthonaikat és az országaikat. Nem lehet célunk, hogy új európai életet adjunk nekik.
Európa most gazdag és gyenge.
Úgy tűnik, nem vagyunk képesek egymagunk megbirkózni az előttünk álló kihívásokkal – ebben Törökország stratégiai partnerünk lehet. De ha rájuk hagyatkozunk, kiszolgáltatjuk magunkat. Ha ezt nem akarjuk, magunknak kell megvédenünk a határainkat.
Meg kell vizsgálnunk azt is, akarják-e az emberek azt, mi történik körülöttük.
A média legtöbbször nőket és gyerekeket mutat, amikor a migrációról beszél, pedig az Európába érkezők 70 százaléka fiatal férfi, akik innen egy hadseregnek látszanak. Ezeknek a millióknak a beengedésére, a schengeni szabályok figyelmen kívül hagyására pedig nem kaptunk felhatalmazást.

OLVASTAD MÁR?
MÉG TÖBBET SZERETNÉK























































































