Reggel 7:59
2018.03.08. 07:59
Terrorizmus finanszírozásával gyanúsít a rendőrség két külföldit, akiket a röszkei tranzitzónából állítottak elő – tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata csütörtökön az MTI-t. A közlés szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai a tranzitzónából szerdán előállították elő a két, magát iráni, illetve török állampolgárnak valló embert. A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették őket. A rendőrök előterjesztést tettek a két gyanúsított előzetes letartóztatására. A nyomozást a NNI folytatja le a két külföldi állampolgárral szemben – közölte a kommunikációs szolgálat.
Négy ember súlyosan megsebesült két késes támadásban szerda este az osztrák fővárosban, a támadások indítéka azonban egyelőre nem ismert, ahogy az sem, hogy a két eset között van-e összefüggés – közölte a rendőrség egyik szóvivője. Mindkét késelés Bécs második kerületében történt, ahol a híres Prater park és a Praterstern néven ismert közlekedési csomópont is található. Egy férfi késsel rátámadt egy családra, egy apára, egy anyára és 17 éves lányukra. Három áldozatát súlyosan megsebesítette, életveszélyes állapotban vannak – mondta el a szóvivő, hozzátéve, hogy a család tagjai osztrák állampolgárságúak. A késelés helyszínének közelében fél órával később egy másik támadás is történt, egy csecsenföldi férfit sebesítettek meg késsel életveszélyesen. A bécsi rendőrség nagy erőkkel vonult ki a belváros közeli helyszínre. Az esethez közeli metróállomást átmenetileg lezárták.
Egy bajorországi bíróság 2014-ben egy 25 éves gyakornokkal közölte, hogy ha a bíróságon a nyilvánosság előtt kell megjelennie, akkor nem viselhet fejkendőt. A bíróság döntése egy 2008-as kormányrendeleten alapult, amelyben az állt, hogy a bíróságon fejkendőt csak a lelátókon szabad viselni. A diák emiatt diszkriminációval vádolta meg Bajorországot, és polgári peres eljárást indított. Az augsburgi bíróság 2016 júniusában a gyakornok javára döntött. Bajorország azonban fellebbezett a döntés ellen. A tartományi igazságügyi miniszter, Winfried Bausback kifejtette, hogy szerinte a jogi tisztségviselőknek és gyakornokoknak megjelenésükkel is elfogulatlanságot kell mutatniuk. Szerdán a müncheni bíróság az állam javára döntött. Döntésüket azzal indokolták, hogy a tárgyalótermekben a semlegességnek és a függetlenségnek kell érvényesülnie, azaz nem szabad fejkendőt viselniük az ott dolgozó hivatalnokoknak.