Reggel 7:59
2015.12.03. 07:59
A brit alsóház képviselői 397 igen szavazattal, 223 nem ellenében megszavazták a brit Királyi Légierő bevetését Szíriában. A képviselők több mint tíz órányi heves vita után szavaztak a szíriai beavatkozásról. Döntésük értelmében a RAF csatlakozik az orosz, amerikai és francia légierőkhöz. Jeremy Corbyn munkáspárt elnök minden prübálkozása ellenére David Cameron kormányfő által benyújtott kormányindítvány így utat nyer. A szavazás az ellenzéket is megosztotta: 67 munkáspárti képviselő szavazott a kormány oldalán a szíriai beavatkozás mellett. Mindössze pár órával később a brit légierő Tornádó típusú harci gépei végrehajtották az első Iszlám Állam elleni légicsapásokat. A négy harci gép célpontja az Iszlám Állam kelet-szíriai olajmezője volt.
14 halottja és 17 sebesültje van annak a támadásnak, amelyet három, katonai ruhát, repeszálló mellényt viselő elkövető hajtott végre szerdán a kaliforniai San Bernardinóban, egy fogyatékos embereket gondozó szociális intézmény konferenciatermén. A rendőrség tűzharcban végzett a San Bernadinó-i fegyveres támadás két gyanúsítottjával, miközben az elkövetők menekülni próbáltak a helyszínről. Egyelőre nem derült fény a támadás okára. Ez volt a legvéresebb tömeggyilkosság az Egyesült Államokban azóta, hogy egy ámokfutó egy Connecticut állambeli iskolában 27 embert mészárolt le. Ezzel idén 350 olyan lövöldözés történt az országban, amelyben legkevesebb négyen életüket vesztették.
Az Európai Tanács elnöke szerint akár másfél évre is őrizetbe lehetne venni az Európába érkező menekülteket, hogy a hatóságok meggyőződjenek személyazonosságukról. Donald Tusk újságíróknak azt mondta, hogy a beáramlók 70 százaléka gazdasági okokból jön. Az Európai Tanács elnöke szerint túl könnyű Európába bejutni, és téved, aki azt mondja, nyitottnak kell lennünk a szíriai menekültek előtt, hiszen ezek az emberek a beáramlók csupán harminc százalékát teszik ki.