Reggel 7:59
2017.08.14. 07:59
Újabb Soros Györgyhöz köthető civil szervezet döntött úgy, hogy felhagy a Földközi-tengeren folytatott migránsmentő tevékenységével. A Save the Children nevű, Soros György alapítványa által finanszírozott NGO honlapján számol be arról, hogy sajnálatos módon kénytelenek a Földközi-tengeren végzett tevékenységüket szüneteltetni. A szervezet közleménye szerint erre azért volt szükség, mert a líbiai haditengerészet hatáskörébe tartozó úgynevezett SAR (Search and Rescue)-zóna, vagyis a tengeri mentési övezet határai bővültek. A STG már a harmadik szervezet, amely abbahagyta a migránsmentést a térségben.
Az olasz nagyvárosban élő magyar nőt volt barátja akarta megölni. A 31 éves nőt volt partnere szakításuk miatt fegyverrel fenyegette meg az utcán, majd a helyszínre érkező rendőrök előtt öngyilkos lett a férfi. Úgy tudni, hogy a nő a vita közben a földre esett és a fején könnyebb sérüléseket szenvedett. Szemtanúk szerint a heves vita közepette a férfi fegyvert rántott és azzal fenyegette a nőt, ha nem tér vissza hozzá, agyonlövi magát. A rendőrök nagyjából ekkor érkeztek ki a helyszínre, felszólították az agresszív férfit, hogy dobja el a fegyvert, ám ő inkább végzett magával. Tavaly mintegy 120 nőt gyilkoltak meg Olaszországban azért, mert az elhagyta a partnerét.
Csoma Mózes egyetemi docens, az ELTE Koreai Tanszékének vezetője szerint három lehetséges forgatókönyv áll Észak-Korea jövője előtt. Az egyik lehetőség a szakértő szerint, hogy Dél-Korea és Észak-Korea egyesülésével létrejönne az egyesült Korea, Dél-Korea zászlaja alatt. Csoma szerint nem kizárt az sem, hogy Észak-Korea kínai szatellit állam lenne, kínabarát katonai államcsíny után. A szakértő szerint a legnagyobb esély arra van, hogy a mostani patthelyzet változatlanul megmarad az elkövetkező 15-20 évre, harcias és fenyegetőző Észak-Koreával. Csoma Mózes szerint az észak-koreaiak azt akarják, hogy az Egyesült Államok minél hamarabb menjen bele egy kétoldalú közvetlen tárgyalási folyamatba.