Reggel 7:59
2016.02.22. 07:59
Vasárnap reggel Homszban történt egy kettős pokolgépes merénylet, nem sokkal később pedig három robbantás rázta meg Damaszkusz egy lakónegyedét (a pokolgépes, a bombamellényes és a propán-gázos robbantás is ugyanazt a környéket célozta) . Összesen legkevesebb 140 halottja van a Daes által vállalt terrorcselekményeknek; Homszban 57, Damaszkuszban 83 embert azonosítottak. A robbantások mindkét esetben az Asszádhoz hű kormányerők által felügyelt városokban, még most is sűrűn lakott területen hajtották végre, az áldozatok között sok az iskoláskorú gyermek. A robbantásokra nem sokkal azt követően került sor, hogy John Kerry amerikai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszterek előzetes megállapodást kötöttek a térségben a tűzszünetről, Asszád elnök pedig jelezte: hajlandó leülni tárgyalni az ellenzékkel.
Az uniós tagországok vezetői egyhangúlag támogatták a britek által az EU elé terjesztett reformjavaslatokat a hétvégi brüsszeli csúcson, ezért még idén június 23-án megtartják Nagy Britannia uniós tagságáról szóló népszavazást. A kormányzó konzervatívok David Cameron ígérete szerint a bennmaradás mellett kampányolnak, ám erről a párton belül sincs teljes egyetértés, hiszen a hétvégén Boris Johnson londoni főpolgármester már arról nyilatkozott, a referendum egy olyan egyszeri esélyt nyújt, amelyet valódi változásra, az unióból való kilépésre kell felhasználni.
Az év első ötven napjában több mint 1750 illegális bevándorlót fogtak el a magyar határ mentén, akik a biztonsági határzárat átvágva jöttek be az országba, és csak a hétvégén újabb 500 embert fogtak el. Miközben a balkáni útvonalon szigorúbb ellenőrzést vezettek be , és csak a háborús országokból érkezett menedékkérőket engedik át, a a magyar határnál lefüleltek többsége Pakisztánból, Iránból és Marokkóból származó gazdasági bevándorló. Ráadásul egyre többen próbálnak bejutni Európába: míg az év elején napi 1-2000-en érkeztek Görögországba, mára számuk megint napi 4-5000-re emelkedett. A macedón határ ellenőrzését szigorították, az ellenőrzéseket a balkáni országok és Ausztria közösen végzik, de félő, hogy az illegális bevándorlók száma tovább emelkedik, miközben a hatóságokat már most leterheli a határsértőkkel folytatott küzdelem.